دریافت کد بورسی و حساب معاملاتی

برای شروع سرمایه گذاری در بورس نیاز به کد معاملاتی دارید. کد معاملاتی شما یک کد واحد است که بوسیله آن در سامانه اطلاعاتی بورس شناسائی میشوید. برای ایجاد کد بورسی ضمن تکمیل فرم مشخصات مشتریان می بایست تصویر روزنامه رسمی آگهی تاسیس،تصویر روزنامه رسمی آگهی آخرین تغییرات، تصویر اساسنامه و  نیز تصویر کارت ملی و شناسنامه اعضاء هیات مدیره شرکت خود را به کارگزاری ارائه نمایید. کارگزاری بس از دریافت مدارک، مدارک مورد نیاز را به شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه ارسال می نماید و معمولا" طی چند روز کاری از کد بورسی خود مطلع خواهید شد.

 

روش دریافت کد بورسی
مشتریان حقوقی می توانند با حضور در شعب کارگزاری و با در اختیار داشتن مدارک لازم نسبت به دریافت کد بورسی اقدام نمایند.

دریافت فرم های مربوطه
فرم های مورد نیاز مشتریان حقیقی شامل فرم مشخصات٬ قرارداد اینترنتی٬ قرارداد آنلاین و فرم رفع ممنوع المعامله S در قسمت فرم ها قابل دسترسی است.

فرم ها و قراردادها

 

مشاوره عرضه و پذیرش

پذیرش در بورس و فرابورس به مفهوم تطبیق وضعیت و شرایط اوراق بهادار و ناشر آن با شرایط مندرج در دستورالعمل‌های پذیرش اوراق بهادار در بورس یا فرابورس، به منظور فراهم شدن امکان معامله اوراق بهادار در بازار سرمایه است. براساس مقررات بازار سرمایه، شرکت هایی که متقاضی پذیرش اوراق بهادار خود در بورس یا فرابورس هستند، تمام یا بخشی از وظایف خود در فرآیند پذیرش را از طریق مشاوران پذیرش که دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند، انجام می دهند. به عبارت دیگر، مشاوران پذیرش، به عنوان رابط میان ناشران اوراق بهادار متقاضی پذیرش و بورس ها عمل می کنند. پس از انجام امور پذیرش، عرضه اوراق بهادار توسط مشاوران عرضه در بازار سرمایه انجام می‌شود. شرکت کارگزاری صبا تامین با برخورداری از مجوزهای عرضه و پذیرش در بورس و فرابورس، آماده انجام خدمات در این زمینه می‌باشد.

مطالعه بیشتر
 

 

تامین مالی

شرکت کارگزاری صبا تامین، با برخورداری از متخصصان مجرب در حوزه تامین مالی از طریق بازار سرمایه، امکان ارائه خدمات مشاوره، انجام مراحل اجرایی و مشارکت در امور تامین مالی واحدهای تولیدی و خدماتی را داراست. در شرایط فعلی تامین مالی از طریق بازار سرمایه ایران، از طرق افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرش شده، انتشار انواع اوراق بدهی و همچنین راه‌اندازی انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های گوناگون امکان‌پذیر است. خدمات ما در این حوزه به شرح زیر است:

راهنمایی در زمینه انواع روش‌های تامین مالی
گروه تامین مالی کارگزاری صبا تامین با بررسی وضعیت مالی فعلی و نیازهای آینده اشخاص حقوقی متقاضی، امکان ارائه پیشنهادات و راهکارهای تامین مالی به شکل خصوصی برای هر شخص را داراست.

 

مطالعه بیشتر
 

خدمات انتشار اوراق صکوک
انتشار اوراق صکوک در بازار سرمایه ایران، نیازمند تعامل با نهادهای مالی جهت پذیرش سمت در ارکان اوراق و نهادهای ناظر جهت کسب مجوز انتشار می‌باشد. کارگزاری صبا تامین خدمات خود را در هر دو بخش "اجرای کلیه فرایندهای انتشار اوراق صکوک" و همچنین "پذیرش سمت در ارکان اوراق" ارائه می‌نماید.

مطالعه بیشتر
 

خدمات افزایش سرمایه
شرکت‌های پذیرش شده در بازار سرمایه‌، می‌توانند در صورت نیاز به منابع مالی، سهام جدید در بورس منتشر نموده و سرمایه خود را افزایش دهند. این امر نیازمند تعامل با نهادهای مالی و نظارتی فعال در بازار سرمایه می‌باشد. کارگزاری صبا تامین در زمینه راهنمایی اشخاص حقوقی، تهیه گزارشات توجیهی، انجام کلیه فرایندهای اجرایی، رایزنی با نهادهای مالی جهت پذیرش سمت و آماده سازی مدارک لازم جهت ارائه به نهاد ناظر مسئولیت می‌پذیرد

مطالعه بیشتر

 

 

صندوق‌های سرمایه‌گذاری
در راستای توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید، صندوقهای سرمایه‌گذاری در انواع گوناگون در بازار سرمایه تعریف شده که چند نوع آن، به منظور تامین مالی ایجاد شده‌اند. صندوق‌های پروژه، صندوق‌های زمین و ساختمان و صندوق‌های جسورانه از این نوع هستند. کارگزاری صبا تامین در جهت راه‌اندازی و انجام کلیه اقدامات اجرایی و پذیرش سمت مدیر صندوق، آماده همکاری می‌باشد.

مطالعه بیشتر

 

 

مدیریت دارایی

شرکت کارگزاری صبا تامین، با برخورداری از متخصصان مجرب در حوزه سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه، امکان ارائه خدمات راهنمایی، مدیریت پرتفوی اشخاص حقوقی و همچنین پذیرش سرمایه در انواع صندوق‌های تحت مدیریت خود را داراست. خدمات ما در این حوزه‌ها به شرح زیر است:

راهنمایی در زمینه سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار
واحد مطالعات بازار کارگزاری صبا تامین با اشراف نسبت به ابزارهای مالی قابل سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه، انجام پژوهش‌های بنیادی در زمینه شرکت‌ها و صنایع بورسی و پیگیری روزانه اخبار تاثیرگذار در این حوزه، آماده راهنمایی سرمایه‌گذاران محترم می‌باشد.

مطالعه بیشتر

مدیریت سبد سرمایه‌گذاری
خدمات مدیریت دارایی‌های سبد سرمایه‌گذاری اشخاص حقوقی در قالب سبدگردانی اختصاصی، توسط کارگزاری صبا تامین ارائه می‌شود. این خدمات برای اشخاصی که تخصص و یا زمان کافی برای کسب اطلاعات روزانه در رابطه با دارایی‌های خود دارا نیستند، بسیار مفید خواهد بود. تشکیل انواع سبدهای اختصاصی با بازدهی متفاوت و توجه به نیاز و سطح ریسک اشخاص، از دیگر خدمات ماست.

مطالعه بیشتر

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک صبا (در سهام)
شرکت کارگزاری صبا تامین با در اختیار داشتن مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری مشترک صبا، در زمینه صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال است. امکان سرمایه‌گذاری در این صندوق و بهره‌مندی از سود آنها برای تمامی اشخاص حقوقی فراهم می‌باشد. همچنین تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک جدید به درخواست اشخاص و پذیرش سمت مدیریت آن از دیگر خدمات ما است.

مطالعه بیشتر

صندوق سرمایه‌گذاری توسعه تعاون صبا (دراوراق با درآمد ثابت)
شرکت کارگزاری صبا تامین با در اختیار داشتن مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت توسعه تعاون صبا، در زمینه سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت فعال است. امکان سرمایه‌گذاری در این صندوق و بهره‌مندی از سود آنها برای تمامی اشخاص حقوقی فراهم می‌باشد. همچنین تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت جدید به درخواست اشخاص و پذیرش سمت مدیریت آن از دیگر خدمات ما است.

مطالعه بیشتر

صندوق سرمایه‌گذاری ETF اَوصتا (در اوراق با درآمد ثابت)
صندوق‌های قابل معامله (ETF) با درآمد ثابت، از لحاظ زمینه کاری مانند صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال هستند، ولی مشابه یک سهم در بازار سرمایه معامله و قیمت آن در نتیجه ی عرضه و تقاضا مشخص می شود. بعبارت دیگر تفاوت اصلی ساختار ETF ها با صندوق‌های سرمایه‌گذاری موجود، ایجاد نقدشوندگی با بهره‌گیری از پتانسیل بازار سهام است. در ETF ها رکن ضامن نقدشوندگی حذف شده‌ و رکن جدیدی به عنوان بازارگردان ، زمینه نقدشوندگی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری ETF را در بورس یا فرابورس فراهم می‌نماید.

مطالعه بیشتر
 

صندوق بازارگردانی ‌صباگستر نفت و گاز تامین
صندوق اختصاصی بازارگردانی به جمع‌آوری وجوه از سرمایه‌گذاران و اختصاص آن‌ها به خرید انواع اوراق بهادار به منظور انجام تعهدات بازارگردانی اوراق بهادار، بهره‌گیری از صرفه‌جویی‌های ناشی از مقیاس و تأمین منافع سرمایه‌گذاران می‌‌پردازد. جزئیات مربوط به تعهدات و شرایط بازارگردانی صندوق در امیدنامه صندوق مشخص می شود. این نوع از صندوق ها با هدف بازارگردانی مجموعه‌ای از سهام اعلام‌شده در امیدنامه تأسیس می گردند. بنابراین این صندوق به غیر از سهام و حق تقدم خرید سهام موضوع بازارگردانی، در سایر سهام و حق تقدم خرید سهام، سرمایه‌گذاری نمی‌کند.

مطالعه بیشتر
 

گزارشات اختصاصی

 

واحد مطالعات بازار شرکت کارگزاری صباتأمین به عنوان بازوی مطالعاتی و تحقیقاتی شرکت کارگزاری صبا تامین، فعالیت می‌نماید. تحقیق در رابطه با وضعیت شرکت‌ها، تحلیل بنیادی و اظهار نظر در رابطه با انواع دارایی‌های مالی، جزو خدماتی است که این واحد به شرکت کارگزاری صبا تامین ارائه می‌نماید. برخی از گزارشات تحلیلی آماده شده در این واحد، از طریق وبسایت شرکت در دسترس عموم قرار می‌گیرد. شرکت‌های حقوقی در صورت نیاز به گزارشات تحلیلی در رابطه با شرکت یا موضوعی خاص، می‌توانند با برقراری تماس با واحد مطالعات، از شرایط دریافت خدمات گزارشات اختصاصی آگاهی یابند.

 

دسترسی به گزارشات تحلیلی

 

معاملات عمده و بلوکی

معاملات بلوک عبارتست از معاملاتی که در آن تعداد سهام یا حق تقدم سهام قابل معامله حداقل 50 برابر محدودیت حجم هر سفارش در بازار عادی است و یا ارزش معامله آن معادل 20 میلیارد ریال باشد. حال آنکه معاملات عمده، معاملاتی است که تعداد سهام مورد معامله از درصد معینی از کل سهام آن شرکت، یا حجم معاملات آن شرکت طی دوره معین و یا حجم معاملات کل بازار طی مدت معین بیشتر باشد. ضمنا در این معاملات دامنه نوسان قیمت و محدودیت حجمی اعمال نمی شود.

مطالعه بیشتر
 

توثیق اوراق بهادار

 

در حال حاضر اين امكان وجود دارد كه اشخاص حقوقي جهت دريافت تسهيلات از موسسات معتبر مالي، اقدام به وثيقه گذاري سهام/ اوراق (صکوک ، مشارکت ) خود نمایند . فرد حقوقي(به عنوان وثيقه گذار) مي تواند سهام / اوراق خود را با رعايت مقررات و پرداخت کارمز د توثیق به وثيقه گذارد.در اين حالت وثيقه گذار مي تواند با مراجعه به سايت کارگزاری فرم هاي مرتبط را تكميل نموده و ارسال نمايد. جهت توثیق سهام اشخاص حقوقی علاوه بر فرم درخواست توثیق و فیش پرداخت کارمزد آخرین روزنامه رسمي مشتمل بر اسامی ومشخصات دارندگان امضای مجاز اسناد و اوراق تعهدآور مالی که تاریخ آن بیش از 2 سال سپری نشده باشد نیز مورد نیاز هست.

 

جدول محاسبات توثیق  مطالعه بیشتر